Bayern Münih’e 3 Teknik Direktöründen Red

Bayern Münih’te Thomas Tuchel dönemi sona eriyor. Alınan kötü sonuçların ardından lider Leverkusen’in 8 puan gerisine düşülürken, Tuchel ile sezon sonunda ayrılık kararı alındı. Öte yandan Bayern Münih’in yeni teknik direktörünün kim olacağı merak konusu. Birçok ismin gündeme geldiği Alman devinde, bir gelişme daha yaşandı.

BAYERN MÜNİH’E BİR RED DAHA

Bayern Münih, Xabi Alonso ve Julian Nagelsmann’ın ardından teklif götürdüğü Ralf Rangnick tarafından da reddedildi. Alman devi, Avusturya Milli Takımı’nın hocası Ralf Rangnick ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç alamadı. Rangnick, Bayern’in teklifini reddetti ve Avusturya’da kalmaya karar verdi.

“ORTAK HEDEFİMİZ İÇİN VERİLMİŞ BİR KARAR”

Alman teknik adam, Alman devini reddetmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm kalbimle Avusturya Milli Takımı’nın patronuyum. Bu görevden gerçekten keyif alıyorum ve seçtiğimiz yolda başarılı bir şekilde devam etmeye kararlıyım. Bunun FC Bayern’in reddi değil, takımım ve ortak hedeflerimiz için bir karar olduğunu açıkça vurgulamak isterim. Tüm konsantrasyonumuz Avrupa Şampiyonası’nda. Mümkün olduğu kadar ileri gitmek için elimizden geleni yapacağız!” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir